Kookpannen met diverse stamppotten, een grote groep belangstellenden en de verkiezing van de Stamphorster van het jaar. Allemaal ingrediënten voor de smaakvolle campagnestart van de gemeenteraadsverkiezingen die vrijdag plaatsvond in het MCR in Rouveen.
Deze plek en invulling van de avond waren niet zonder reden. Het past helemaal bij de gekozen slogan voor de komende periode: De kracht van dichtbij. Een mooie slogan volgens lijsttrekker Jan Carlo Bos: “Politiek begint niet in het gemeentehuis, maar juist bij mensen thuis. En hoe mooi is het dan aan de eettafel met al deze mensen onze campagne te starten.”
Tijdens de avond heeft partijvoorzitter Gert van Tol het verkiezingsprogramma overhandigd aan de lijsttrekker. Een programma met dezelfde titel, waarin de ChristenUnie zich wil inzetten voor een actieve samenleving, een krachtige economie en een betrouwbare overheid. “Dat zijn mooie speerpunten en we vinden het ook belangrijk om dingen concreet te maken,” licht Gert van Tol toe. “Veel inwoners en organisatie hebben input geleverd aan ons programma. Of het nu gaat om lokale sportvoorzieningen, verkeersveiligheid of voldoende woningbouw. Er is veel betrokkenheid en daar zijn we blij mee!”
De kracht van dichtbij heeft voor de ChristenUnie ook een diepere betekenis. Verbinding met de omgeving is een rode draad. “Mijn geloof vormt mijn kompas in de politiek,” aldus Bos. “De Bijbel als Gods woord helpt mij om concrete keuzes te maken en vanuit liefde, barmhartigheid en rechtvaardigheid te handelen, zoals Jezus ons heeft geleerd. Daarom moeten we bruggen bouwen en geen muren.”
Die verbinding met de samenleving komt ook terug in de komende campagneperiode. Tot 18 maart gaan de kandidaten op pad. “Er zijn veel bezoeken en activiteiten gepland, met veel persoonlijk contact. Ook op onze socials zijn we de komende weken actief,” zegt Van Tol. “We hebben een campagneteam met jongeren en ouderen dat de laatste weken met veel energie aan de slag is.”
Jan Carlo Bos heeft er in ieder geval veel zin in: “Met een ambitieus verkiezingsprogramma, een groep met kandidaten die de schouders eronder willen zetten en een overheerlijke stamppot moet het goed komen!”

Op de website en social media kanalen van ChristenUnie Staphorst leest u meer over het programma en de campagne. Klik hier voor een korte sfeerimpressie